STREŠNÉ FÓLIE

Difúzne (paropriepustné) fólie

Difúzne (paropriepustné) fólie

Exteriérové fólie, ktoré sa používajú pod strešnú krytinu ako poistná hydroizolácia šikmých striech. Chránia konštrukciu strechy a tepelnú izoláciu pred vonkajšími vplyvmi počasia (dážď a sneh). Zároveň prepúšťajú prebytočné vodné pary von čím umožňujú konštrukcií "dýchať" a bránia tak vzniku plesní a hnilôb. Tepelná izolácia si zachováva svoje tepelnoizolačné vlastnosti a predlžuje sa jej životnosť.

Parozábrany (parotesné fólie)

Parozábrany (parotesné fólie)

Tieto fólie zabraňujú prenikaniu vodných pár z vnútorného priestoru objektu do tepelných izolácií. Bránia tvorbe kondenzácií v zateplených konštrukciách a zaisťujú tak dokonalú funkčnosť tepelnej izolácie.

Kontaktné difúzne fólie na izoláciu aj debnenie

Možno ich použiť priamo na plné debnenie alebo priamo na tepelnú izoláciu. Ventilačná medzera medzi membránou a tepelnou izoláciou alebo debnením nieje nutná, možno preto využiť celú výšku krokiev pre tepelnú izoláciu.

Kontaktné difúzne fólie na izoláciu

Možno ich použiť priamo na tepelnú izoláciu. Ventilačná medzera medzi membránou a tepelnou izoláciou nieje nutná, možno preto využiť celú výšku krokiev pre tepelnú izoláciu.

Bezkontaktné difúzne fólie

Použivajú sa vo vetraných šikmých strechách. Medzera medzi fóliou a izoláciou umožňuje odvetranie vodných pár z vnútorných priestorov budov a zároveň chráni tepelnú izoláciu pred vlhkosťou z dažďa alebo snehu v prípade pretečenia strešnej krytiny, alebo zafúkaním.

Parozábrany klasické

Určené pre vytvorenie parotesnej vrstvy na vnútornej strane tepelných izolácií.

Parozábrany reflexné

Vďaka reflexnej hliníkovej vrstve sa výrazne zvyšuje parotesnosť a požiarna odolnosť.

Pásky a tmely

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info