Bramac Therm nadkrokvová izolácia

 • Bramac Therm BASIC

  PIR doska opatrená z oboch strán netkanou textíliouλ = 0,027 W/mK (hrúbka dosky < 120 mm), λ= 0,026 W/mK (hrúbka dosky≥ 120 mm).
  Použitie: Vhodný pre novostavby aj rekonštrukcie, pre šikmé aj ploché strechy. Použitím na tvarovo zložitých strechách je možné docieliť úsporu materiálu.

 • Bramac Therm KOMPAKT

  PIR doska opatrená z oboch strán netkanou textíliou a na hornej strane s hydroizoláciu, λ = 0,025 W/mK (hrúbka dosky < 120 mm), λ= 0,024 W/mK (hrúbka dosky≥ 120 mm).
  Použitie: Pre dodatočné zateplenie existujúcej strechy s pôvodnou medzikrokvovou izoláciou bez nutnosti zásahu z interiéru.

 • Bramac Therm TOP

  PIR doska opatrená z oboch strán hliníkovou fóliou a na hornej strane s hydroizoláciu, λ = 0,022 W/mK.
  Použitie: najmä pre novostavby,ako samostatný tepelne izolačný prvok.

 • Bramac Therm PRO

  PIR doska opatrená zo spodnej strany armovacou tkaninou a na hornej strane s hydroizoláciu, λ = 0,026 W/mK.
  Použitie: Ako náhrada plného debnenia s vynikajúcimi tepelne izolačný-mi vlastnosťami. Nahradí cca.8 cm klasickej izolácie.

Moderným, efektívnym a trvale funkčným riešením je použitie nadkrokvovej izolácie Bramac Therm z polyizokyanurátovej peny na báze polyuretánu (PIR). Tento tepelný izolačný materiál sa kladie celoplošne zhora na strešné krokvy. Tým sa zabráni vzniku tepelných mostov cez krokvy, ktoré vedú k strate tepla. Bramac Therm má až o 40% lepšie izolačné vlastnosti ako bežné tepelné izolácie. S materiálom Bramac Therm je možné omnoho jednoduchšie dosiahnuť požadované hodnoty tepelného odporu R oproti iným riešeniam, ako je napr. zväčšovanie výšky krokiev pri pokládke medzikrokvových izolácií.

Výhody nadkrokvovej izolácie

Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti -  panel Top hrúbky 22 cm nahradí klasickú minerálnu izoláciu hrúbky 40 cm, použitie najmä pre pasívne domy.

Úspora priestoru - ušetríte priestor pod strechou, nakoľko pri dosatočnej hrúbke nadkrokvovej izolácie nemusíte dať tepelnú izoláciu medzi a pod krokvy.

Estetické hľadisko - môžete priznať krokvy v interiéri

Jednoduhšia montáž - nemusíte realizovať debnenie ani poistnú hydroizoláciu, pri rekonštrukcii strechy nemusíte otvárať konštrukciu z vnútornej strany.

Ďalšie podrobnosti o materiáloch Bramac Therm - kliknite na tento odkaz

Montážny návod  - kliknite na tento odkaz

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info